5 lutego 2016 Udostępnij

Kolorowe klosze – lampy jako unikalna ozdoba wnętrza

Kolorowy klosz jest naprawdę warty rozważenia. Odrobina ciekawego kształtu i koloru może naprawdę rozjaśnić całe wnętrze, kiedy znajdzie się na lampie wiszącej czy trochę większym żyrandolu. Coś takiego idealnie pasuje do każdego rodzaju wnętrza klasycznego i nowoczesnego w domu, mieszkaniu czy w biurze. W tym ostatnim wypadku należy jednak działać z dużym umiarem i jeśli już decydujemy się na kolorowe klosze, powinny one być białe, beżowe, brązowe lub prezentować inny stonowany kolor. Umiar w warunkach profesjonalnych jest zawsze ceniony najbardziej.

W biurze spędzamy jednak tylko część dnia i potem wracamy do domu, gdzie można już naprawdę zaszaleć. Nie trzeba nawet kupować jakiegoś specjalnego, wyszukanego klosza. W sklepach dostępne są klosze uniwersalne, które następnie można ozdobić samodzielnie mazakami i farbami tworząc coś wyjątkowego. Wykonanie takiego klosza wcale nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. Wystarczy tylko kupić najzwyklejszy i zarazem najtańszy biały klosz papierowy i pomalować go w jakieś proste wzory geometryczne czy nawet po prostu w paski. 

Zastosowanie kolorowych kloszy

Daje to nam gwarancję, że lampa będzie absolutnie wyjątkowa i nikt takiej nie będzie miał, ale powiedzmy sobie szczerze – wielu z nas na pewno nie będzie się chciało bawić w takie rzeczy. To oczywiście też nie problem, bo w sklepach można znaleźć wiele odlotowych propozycji. Nastolatki mogą docenić chociażby klosze w kolorze neonowego różu lub coś podobnie kłującego w oczy. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy zdani tylko na siebie i naszą jedyną alternatywą nie jest też masowa produkcja. Na rynku działają specjalni fachowcy, u których można zamówić dokładnie takie klosze, jakie nam się wymażą. Razem z kloszem możemy zamówić także cały zestaw innych dodatków do domu. Dla osób lubiących polowania są z kolei pchle targi. Nie trzeba też od razu wydawać wielkich pieniędzy. Bardzo modne są klosze-lampiony, czyli klosze wykonane z papieru. Wymieniać je można od ręki, ponieważ ich koszt jest po prostu znikomy, a możliwości nieograniczone.

Bogusław Grochola

Elektryk, od kilku lat współpracuje z projektantami lamp uzgadniając z nimi spójność projektów.