13 stycznia 2017 Udostępnij

Sufitowe lampy – co wybierzemy

Już bardzo dawno mieliśmy stwierdzenie Erazma z Rotterdamu, że wystarczy wpuścić światło a ciemność zniknie nam sama. Dziś jednak mamy inną nieco sytuacje. Nie trzeba będzie już szukać dla siebie różnych lamp. Te możliwości, jakie dostajemy są tak zróżnicowane w przypadku żarówek i innych elementów oświetlenia, że w naszych wnętrzach cennego światła nie będzie brakowało.

lampa sufitowa​​Oczywiście należy pamiętać także o tym, że lampy sufitowe nie są jednym możliwym oświetleniem do naszego wnętrza. Można nimi zmieniać styl aranżacji. Dodawać nieco więcej elegancji, tak by wybranie dobrych propozycji już nie było trudne.

Jeśli ktoś się zastanawia. jakie lampy wybierać na przygotowanie doskonałego oświetlenia powinien zwrócić uwagę na to. jak duże ma pomieszczenie do oświetlenia, jaka jest jego wysokość, to podstawowe istotne dane. Lampa nie powinna być ani za niski ani za wysoko. Musi wisieć optymalnie by światła nie brakowało, ani też by nie oświetlało tylko części pomieszczenia. Opcji tutaj nie brakuje ponieważ poza lampami wiszącymi są na sufit także plafony czy lampy wpuszczone w ścianę.

Jadalnia

lampa do jadalniJeśli chodzi o jadalnię najlepiej zdecydować się na lampę, która będzie nad stołem. Jest to najlepsza opcja, która oświetli to najważniejsze miejsce w jadalni i dlatego będzie sprawa kluczowa. W taki sposób również można budować klimat wnętrza i dlatego to dobra propozycja. Znajdziemy także w sklepach stylowe lampy i zawsze coś interesującego się wybierze. Można także swoje odczucia estetyczne w ten sposób poprawić.

Zanim wybierzemy oświetlenie rodzaje lamp należy przemyśleć. Nie wszędzie sprawdzą się wiszące propozycje. W niskich pomieszczeniach dobrą opcją jest między innymi plafon, który po prostu będzie praktyczniejszy. W pokoju dziecięcym także uda się coś interesującego zamontować, ale lepiej niech będzie to właśnie plafon, ponieważ wisząca lampa w czasie zabawy będzie kłopotliwa.

Style oświetlenia są różne i muszą być dopasowane do wnętrz. Znajdziemy obecnie opcje takie jak industrialne oświetlenie czy też lampy w stylu glamoure.

Teresa Deląg

Projektantka kloszy do lamp wiszących.